SKINPRO

 

Citlivá, intolerantní pokožka je více reaktivní než normální pokožka.Taková pokožka trpí mravenčením, pocity horka a svěděním. Tyto nepříjemné pocity jsou obvykle doprovázeny zarudnutím a zhoršují se v reakci na různé typy podnětů, které za normálních okolností nevyvolají podráždění.

 

Faktory způsobující podráždění:

  • UV záření, teplo, zima, vítr, změny teploty, tření, apod.
  • kosmetické přípravky, mýdla, voda, holení u mužů...
  • stres, emoce, stav psychiky
  • menstruační cyklus, hormonální výkyvy
  • kořeněná a exotická jídla

 

Nadměrná citlivost pokožky je výsledkem snížení jejího prahu tolerance. Čím citlivější je pokožka, tím nižší je její práh tolerance. V případě citlivé pokožky se reaktivita projevuje přechodně. U intolerantní pokožky je reaktivita stálá nebo téměř stálá a má trvalou nulovou toleranci.

Výskyt citlivé pokožky je častý, protože postihuje 1/3 dospělé populace. Ženy (60%) postihuje častěji než muže (40%).

Některé typy pokožky jsou z genetických důvodů citlivější, především světlá pokožka.

Citlivá pokožka může být jedním z klinických projevů chorobných změn na obličeji, jako například rosacea, ekzém a seboroická dermatitida.

 

Nejprodávanější

1274 skinpro gentle cleansing gel tube front1
NEW
315 Kč

SKINPRO Gentle Cleansing Gel 100ml - INTOLERANTNÍ POKOŽKA. Jemný čistící gel vhodný na intolerantní pokožku je obohacený o minerály z Mrtvého moře a aktivní ingredience, které pokožku jemně čistí, dodávají hloubkovou hydrataci a výživu a pomáhají zmírňovat podráždění a zarudnutí.

Detail
1277 clineral 2016 skinpr protective moist spf50 50ml
NEW
445 Kč

SKINPRO Protective Day Cream SPF 50+ 50ml - INTOLERANTNÍ POKOŽKA. Ochranný denní krém vhodný na intolerantní pokožku je obohacený o minerály z Mrtvého moře a aktivní ingredience, které dodávají pokožce hloubkovou hydrataci a výživu a pomáhají zmírňovat podráždění a zarudnutí.

Detail
2 položek celkem